dodáváme materiály pro elektroniku, elektrotechniku, strojírenství, pro modeláře, výtvarníky a designery, kutily, vynálezce …

ELCHEMCo, spol. s r. o.

Firma ELCHEMCo, spol. s r. o., byla založena v roce 1992.

Prvotní náplní byla výroba a distribuce různých vlastních chemických přípravků pro domácí kutily a řemeslníky zejména v oboru elektroniky. Šlo o pájecí kapaliny usnadňující pájení mědi, mosazi, hliníku apod. Dále to byly různé přípravky pro výrobu desek plošných spojů, jako jsou např. leptuvzdorná kreslicí kapalina na vykreslení motivu plošného spoje na měděnou fólii, leptací roztok pro následné odleptání mědi, laky na ochranu desek plošných spojů, teplovodivá pasta aj. Z dalších výrobků lze jmenovat např. různé čisticí a lubrikační prostředky.

Postupem času se požadavky zákazníků rozšiřovaly a ukazovala se nutnost navázat spolupráci se zahraničními dodavateli, neboť již nebylo možné pokrýt celý požadovaný rozsah nejrůznějších materiálů z vlastních výrobních zdrojů, popř. z nabídky tuzemských dodavatelů. Společnost ELCHEMCo byla na jedné straně také postupně kontaktována zástupci různých zahraničních firem s nabídkou na distribuci různých materiálů, na druhé straně ELCHEMCo v rámci podnikové marketingové strategie sama vyhledávala a stále ještě vyhledává spolupráci se zahraničními dodavateli zajímavých materiálů. Výsledkem těchto jednání bylo postupné zahájení distribuce silikonových kaučuků a laků firmy Dow Corning, technických sprejů Servisol Ambersil (nyní CRC) a ITW, olovnatých a bezolovnatých pájecích past a tavidel pro SMT firmy Warton Metals.

Vzhledem k rostoucím nárokům na zapouzdřovací hmoty pro elektroniku a elektrotechniku byla zahájena distribuce epoxidových a polyuretanových zalévacích hmot firmy Camattini (nyní Elantas). Dále byla zahájena distribuce speciálních lubrikantů a chladicích past a kapalin firmy The Orelube.

Společnost ELCHEMCo dodává dále asi od dvaceti výrobců různé materiály.

Firma ELCHEMCo spol. s r.o. dodává velké množství různých materiálů zaměřených pro servis a výrobu elektroniky a to zejména zalévací hmoty na bázi silikonů, polyuretanů a epoxidů. Velmi žádané jsou také laky na ochranu desek plošných spojů. Speciální silikonové tmely jsou určeny pro fixaci a ochranu klíčových součástek či HIO. ELCHEMCo také dodává fluxy pro ruční pájení i pájení na vlně. Samozřejmě jsou dodávány měkké pájecí dráty o různých specifikacích a dále pájecí gel.

Pro servisní činnost dodává čisticí, konzervační spreje včetně výrobků jako je izopropanol, stlačený plyn na vyfukování nečistot, chladicí sprej či speciální sprej na zlacené kontakty.

Pro strojírenství, pro lisovny plastů a obdobná pracoviště ELCHEMCo dodává konstrukční silikonová lepidla, technické čisticí a lubrikační spreje, speciální vysokoteplotní vazeliny separátory i speciální ekologické kapaliny pro obrábění .

Pro modeláře a výtvarníky ELCHEMCo dodává epoxidové a polyuretanové pryskyřice, licí silikonové kaučuky na výrobu forem a prototypů , čiré pryskyřice pro odlévání výtvarných objektů, reklam a zalévání LED. Velmi žádaným materiálem je Shapeplast, používaný pro velmi rychlou výrobu různých pomůcek.

ELCHEMCO dodává široký sortiment chemických přípravků pro radioamatéry a domácí kutily. Zejména se jedná o pájecí kapaliny pro různé aplikace, přípravky na kreslení a leptání plošných spojů, ochrané laky na desky plošných spojů a další materiály.

ELCHEMCo dodává různé speciální materiály např. polyimidové (kaptonové) lepicí pásky i folie, speciální polyimidové folie opatřené grafitovou elektricky vodivou vrtvou pro výrobu různých zařízení na vyhřívání a temperování. Dále dodává měděné folie s elektricky vodivým lepidlem, vhodné pro výrobu antén či elektrických stínění. Žádané jsou také vakuové vazeliny a oleje pro difuzní vývěvy.

ELCHEMCo také dodává různé pomocné materiály jako jsou dávkovací pistole pro různé typy kartuší , pera a čisticí tyčinky pro elektroniku a mechanickou montáž, materiály pro 3D tiskárny, odporové dráty na výrobu topných spirál, řezaček plastů či bočníků či předřadných rezistorů.Velmi užitečným materiálem jsou měřicí etikety pro záznam povrchových teplot včetně teploměrů s kapalnými krystaly.

Specialitou jsou stříbřicí, niklovací, cínovací a černicí lázně pro povrchové úpravy kovů apod.

×